SALA B

SALA B AGENDA

09:20

Otwarcie konferencji

10:00-11:00

Pokaż, że można inaczej/lepiej/szybciej

Weronika Mularczyk (Microsoft MVP)

Na co dzień pracujemy z procesami/rozwiązaniami/narzędziami. Czasami widzimy, że są one powolne, przestarzałe, a może po prostu utrudniają pracę. Jak możemy to zmienić? Jak postawić wyzwanie samemu sobie i sprawić, żeby nasza codzienna praca stała się trochę lepsza/wydajniejsza/przyjemniejsza? Na podstawie konkretnych przykładów pokażę Wam, jak nawet jedna osoba jest w stanie wpłynąć na procesy zachodzące w całym projekcie. Wykorzystamy m.in. Power Platform do automatyzacji maili i pilnowania porządku w Backlogu czy Azure DevOps Branch Policies do dbania o jakość kodu i rozwiązań.

11:00-11:30

Przerwa na kontakt z wystawcami

11:30-12:30

Konteneryzacja aplikacji .NET z wykorzystaniem Azure Migrate

Mariusz Ferdyn

Podczas tej prezentacji skonteneryzujemy aplikacje ASP .NET....

12:30-13:00

Przerwa na kontakt z wystawcami

13:00-14:00

Projektowanie nowoczesnych aplikacji internetowych z wykorzystaniem wzorca Mediator oraz CQRS (Command Query Responsibility Segregation) w środowisku .NET i Azure

Grzegorz Wasylow

Projektując nowoczesne aplikacje internetowe SPA (Single Page Applications) często stajemy przed problemami związanymi z architekturą mikroserwisów, doborem odpowiedniej technologii związanej z front-endem: Vue/React czy też Angular. W pewnym momencie na horyzoncie pojawia się również potencjalna aplikacja mobilna, która dodatkowo zwiększa poziom komplikacji rozwiązania. Z pomocą przychodzi nam rozbicie systemu na zapytania oraz komendy oraz odpowiednie mediowanie nimi w API. Przyjrzyjmy się praktycznemu wykorzystaniu CQRS i Mediatora, które konsumowane jest przez aplikację Web, aplikacje mobilne oraz systemy zewnętrzne. W praktycznej części poddamy nasze API dodatkowemu podziałowi według wzorca CQRS na zapytania oraz komendy, celem jednolitego określania konkretnego zamiaru względem konsumpcji, bądź też serwowania danych – całość rozwiązania zahermetyzujemy wykorzystując do tego celu bibliotekę MediatR.

14:00-15:00

Długa przerwa na kontakt z wystawcami

15:00-16:00

Boty, Natural Language Processing i Azure Cognitive Services — czyli jak zacząć przygodę z jedną z przyszłościowych technologii IT

Beata Zalewa

Usługi Cognitive Services istnieją już od jakiegoś czasu, ale ich prawdziwą moc można dostrzec dopiero teraz, wraz z pojawieniem się coraz szybszych algorytmów uczenia maszynowego, wzrostu ilości danych, popularności botów AI i innych popularnych innowacji.

Obecnie boty mają bardzo szeroki zakres zastosowań. Mogą zastąpić pracę ludzi na stanowiskach takich jak wirtualni asystenci, praca w obsłudze klienta, mogą odbierać zamówienia lub odpowiadać na pytania. Boty mogą być hostowane na wielu różnych kanałach takich jak aplikacje internetowe, Slack, Teams, Facebook, Twilio, poczta e-mail. Boty w naturalny sposób komunikują się zarówno z klientami, jak i zespołami wewnętrznymi, aby dostarczać inteligentne, ukierunkowane rozwiązania dla niemal każdego rodzaju działalności. Oczywiście, boty cały czas są rozwijane, aby zapewnić usługi najwyższej jakości. I czasami trudno jest rozpoznać, czy rozmawiamy z realną osobą, czy z robotem.

Zespoły programistyczne używają botów tworzonych na platformie Azure częściowo ze względu na ścisłą integrację, jaką oferują z większością innych usług platformy Azure. Jednym z typowych przykładów jest łączenie botów z usługami AI, aby połączyć inteligentne boty zdolne do rozumienia i inteligentnego reagowania na komentarze użytkowników końcowych, tak aby użytkownik nie odnosił wrażenia, że rozmawiając z tak mało inteligentną istotą marnuje swój czas. Obecne boty rozpoznają ludzką mowę, potrafią to, co powiedzieliśmy, przekształcić w tekst. Podczas tej prezentacji poznasz możliwości botów w połączeniu z Azure Cognitive Services oraz zobaczysz, jak połączyć bota utworzonego na platformie Azure, zintegrować go z interfejsem API usług poznawczych platformy Azure, aby umożliwić mu odgadnięcie opinii użytkowników końcowych, i opublikować takiego bota w usłudze Azure Bot Service.

16:00-16:30

Przerwa na kontakt z wystawcami

16:30-17:30

Obserwacje z pola walki - wdrożenie hurtowni danych w Azure, PowerBI i Snowflake w ogólnopolskiej sieci drogeryjnej

Norbert Kulski

Oprócz opisu i wniosków płynących z realizowanego wdrożenia, skoncentruję się również na funkcjonalnościach Power BI takich jak odświeżanie przyrostowe i możliwość stworzenia modelu kompozytowego (composite model). Dzięki tego typu funkcjonalnościom uzyskujemy optymalizację kosztową architektury ponieważ zmniejszamy czas włączenia usług rozliczanych minutowo. Warto natomiast wiedzieć z czym wiąże się wykorzystanie tych funkcjonalności w głębszych detalach.